Skupiny řidičáků na motorky:

image

A 1

Věk: 16 let (v době závěrečné zkoušky)
U žadatelů mladších 18-ti let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce.

S touto skupinou můžete řídit:
1.lehké motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3,
2. tříkolová motorová vozidla o výkonu nejvýše 15 kW.
Minimální počet hodin výcviku praktické jízdy je 13 vyučovacích hodin (13x45 min).
Začátečníkům bez zkušeností doporučuji rozšířený výcvik.

image

A 2

Věk: 18 let

S touto skupinou můžete řídit:
motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem.
Minimální počet hodin výcviku praktické jízdy:
13 pokud nejste držitelem řidičáku sk.A1
7 pokud máte řidičák A1
pokud máte řidičák A1 alespoň 2 roky (jízdy nejsou povinné, postačí úspěšně složit závěrečnou zkoušku a to pouze z praktické jízdy. Nepíšete test z teorie. V ceně tohoto rozšíření u nás jsou dvě vyučovací hodiny jízdy před zkouškou na seznámení s motocyklem).

image

A neomezené

Věk: 24 let
Nebo praxe A2 minimálně 2 roky (pokud máte A2 od 18, můžete mít A od 20 let)

S touto skupinou můžete řídit:
1. motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj,
2. tříkolová motorová vozidla s výkonem převyšujícím 15 kW.
Minimální počet hodin výcviku praktické jízdy:
13 pokud nejste držitelem řidičáku sk.A1 nebo A2
7 pokud máte řidičák A1 nebo A2
pokud máte řidičák A2 alespoň 2 roky (jízdy nejsou povinné, postačí úspěšně složit závěrečnou zkoušku a to pouze z praktické jízdy. Nepíšete test z teorie. V ceně tohoto rozšíření u nás jsou dvě vyučovací hodiny jízdy před zkouškou na seznámení s motocyklem).

Jak probíhá výcvik?

Naučím Vás nejen ovládání motorky, ale i základní údržbu, opravy, které Vás mohou na cestách potkat.
Výuka teorie probíhá v učebně v budově vlakového nádraží ve Žďáru nad Sázavou (vedle je i autobusové nádraží).
Výcvik v řízení motocyklu na cvičišti ve Žďáru nad Sázavou a po zvládnutí motocyklu v běžném provozu

Dle Zákona 361/2000 "řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích". 

Pro splnění tohoto Zákona a pro zajištění Vaší bezpečnosti tedy výcvik v běžném provozu pokračuje po zvládnutí jízdních úkonů v rozsahu zkoušky dle Zák. 247/2000 a teoretického testu. Tímto prokazujete znalost ovládání vozidla a předpisů o provozu na PK.

Výcvik jízdy tedy začíná na cvičišti. Žáci vyšších skupin začínají na motocyklu sk. A1, po zvládnutí na motocyklu sk. A2 a po jeho zvládnutí na motocyklu pro sk. A.  Teprve po zvládnutí ovládání motocyklu v rozsahu zkoušky ze zvláštích jízdních úkonů, pokračujem ve výcviku v běžném provozu, kde žák již jede sám na motocyklu s doprovodem instruktora na druhém motocyklu nebo v autě.

Mrkněte i na video...zkouška ze zvláštních jízdních úkonů, není to úplně jednoduché ale zvládnem to.

Výcvik přizpůsobíme Vaším schopnostem, zkušenostem a časovým možnostem. 

Bezpečnost při výcviku je na prvním místě a proto používáme to nejlepší dostupné vybavení, moderní přilby, airbagové vesty. Jezdit budete na moderních nových a lehkých motocyklech, u skupin A2 a A vybavených ABS.
O Vaši bezpečnost nejen při výcviku ale musíte dbát především Vy... Nepotřebujete pro začátek nejdražší vybavení, ale kraťasy a tenisky nejsou to pravé.  S výběrem vhodného vybavení a velikostí poradíme i v autoškole. Minimálně je potřeba mít na výcvik pevné rukavice a obuv chránící kotníky.

image

 Při výcviku v provozu budete používat naše přilby Cassida Apex Fusion vybavené intercomem. Mohu ji doporučit jako Vaši první přilbu. Má vyjímatelný interiér, pinlock a je za dobrou cenu.
Z hygienických důvodů v našich přilbách používáme kuklu. Při zahájení kurzu dostanete novou a tuto vždy čistou používáte při výcviku.
Na výcvik na ploše můžete použít Vaši přilbu.
Rukavice které mohu doporučit, a používám je již několik let: Lookwell Spider. Pohodlné, klokaní kůže na dlani zajišťuje cit, zatím nejlepší rukavice co jsem měl, nejsou nejlevnější, ale jsou perfektní...
Pro zobrazení celé nabídky klikněte na logo, pro naše žáky nabízíme zajímavé partnerské slevy na nákup Vašeho prvního vybavení a individuální poradenství při výběru jak v autoškole tak i vyškoleným personálem prodejen

Zkouška ze zvláštních jízdních úkonů

Touto zkouškou začíná zkouška z praktické jízdy před zkušebním komisařem. V případě uspěšného zajetí následuje druhá část, a to jízda v provozu. 

Facebook

774 059 101